T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MERSİN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

1 Milyon Öğrenci Sinema İle Buluşacak

“ HEDEF 1 MİLYON ”

            Sinema; televizyon ve internetten sonra en etkin kitle iletişim aracıdır. Kitle iletişim araçları içerisinde; okuma yazması olmayan insanlara bile kolayca hitap edebilen, kolay anlaşılabilen, hareketli resim, söz, yazı ve müzikle anlatım olanağına sahip, tüm insanlığa hitap edecek olanakları içerisinde barındıran bir teknolojidir. Sinemanın ulaşamayacağı bir kitle yok gibidir.

            Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonları Yatırımcıları Derneği İşbirliği ile 2017 yılında başlatılan “ Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesinin bu yıl ikincisi Mersin’de başladı.

            22.10.2018 Tarihinde başlayan proje kapsamında Ertuğrul 1890, Doru, Son Mektup, Bizim Köyün Şarkısı ve Ayla filmleri yılsonuna kadar gösterimde kalacaktır.

            Geçen yıl Türkiye genelinde 750 bin İlimizde de 28.250 öğrenci sinema ile buluştu. Bu yıl ise hedefimiz  “1 Milyon” öğrencinin sinema ile buluşması. İlimiz merkez ilçeler ve Tarsus ilçesinde ise toplam 38 bin öğrencinin 2018 yılı sonuna kadar sinema ile buluşmasını hedefliyoruz.

            Bu bağlamda tüm öğretmen, öğrenci ve velileri sinemalarımızda görmek istiyoruz. Bakanlığımızın bu projesinde bizlere destek olan Mersin’deki tüm sinemalarımıza teşekkür ve şükranlarımızı arz ederiz.


69709proje-1.jpg